broń sportowa, broń, bron, pozwolenie na broń, pozwolenie na bron, strzelectwo sportowe
bronsportowa.org


 
Start
O nas
Tradycje
Media
Decyzje odmowne
Wypadki
Poprzyj nas!
CZARNA LISTA
Pojedynek
Kontakt
Linki
Dla dziennikarzyTak jest:

2011-2013 - niebawem opublikujemy ciekawe indormacje na temat aktualnych tendencji...11.09.2011 r.

W tej chwili pragniemy jedynie pochwalić WPA KSP w Warszawie. To ta jednostka jako jedna z pierwszych zaczęła w naszej ocenie stosować nowe prawo w racjonalny sposób. Niestety dochodzą do nas sygnały, że pewne nieprawidłowości mają miejsce w innych komendach jak np. KWP Białystok.Tak było:

Czarna lista:


W zasadzie moglibyśmy tu umieścić Wydziały Postępowań Administracyjnych wszystkich Komend Wojewódzkich Policji oraz Komendy Stołecznej Policji.

Naszym celem nie jest jednak oczerniać kogokolwiek, choć niektórym po prostu się to należy.

Wierzymy bowiem, że błędna polityka wydawania (patrz: w zasadzie całkowitego nie wydawania) pozwoleń na broń sportową niebawem się zmieni.

Ufamy, że ta "Czarna lista Wydziałów Postępowań Administracyjnych", niebawem przerodzi się w "Białą listę", instytucji rozumiejących naszą pasję. Instytucji wspierających szlachetny sport jakim jest strzelectwo sportowe i działających w myśl fundamentalnych postanowień Kodeksu postępowania administracyjnego, wyrażonych w:

Art. 7. "W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności i podejmują wszelkie kroki niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli".
oraz
Art. 8. "Organy administracji publicznej obowiązane są prowadzić postępowanie w taki sposób, aby pogłębiać zaufanie obywateli do organów Państwa oraz świadomość i kulturę prawną obywateli".


Czarna lista inaczej - czyli kontrowersyjny prawnie zakaz posiadania niektórych jednostek broni:

Określenie to opisuje również wprowadzoną przez Policję w połowie 2009 r., listę broni rzekomo szczególnie niebezpiecznej, nie podlegającej rejestracji.

Sprawa jest niezwykle kontrowersyjna. Doszło nie tylko do kuriozum polegającego na tym, że setki, a może i tysiące egzemplarzy broni (Works 11, Radom Sport, Hunter, Brs, a także Saiga, Wiepr, HK SL8), najpierw rejestrowano legalnym posiadaczom pozwoleń, a teraz ich posiadacze nie wiedzą czy będą mogli dalej posiadać broń już legalnie zarejestrowaną.

Inicjatywa "Tak - dla pozwoleń na broń sportową" podejmuje również ten problem. Dotyczy on nie tylko tysięcy sportowców i myśliwych - posiadaczy ww. rodzaju broni ale ma również tragiczny wymiar gospodarczy dla rodzimych przedsiębiorców, którzy broń tego typu produkowali (np. firma Works, czy zakłady w Radomiu).

Nasz analityczny artykuł w tym zakresie publikuje przegląd strzelecki "Arsenał" z lipca 2009 r. - polecamy uwadze!

Z ostatniej chwili: CZARNA LISTA PO ROKU OBOWIĄZYWANIA PADŁA W OPARACH ABSURDU! - szerzej o tym w październikowym (2010 r.) artykule Przeglądu Strzeleckiego Arsenał pt. Czarnej listy zgon!

[Powrót do strony głównej]