broń sportowa, broń, bron, pozwolenie na broń, pozwolenie na bron, strzelectwo sportowe
bronsportowa.org


 
Start
O nas
Tradycje
Media
Decyzje odmowne
Wypadki
Poprzyj nas!
Czarna lista
Pojedynek
Kontakt
Linki
Dla dziennikarzy


03 grudnia 2008 r., Wygrana sprawa!

W dniu 3 grudnia 2008 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny, przychylił się do argumentów strony skarżącej, czyli mówiąc wprost, sprawę wygrał wnioskujący o wydanie pozwolenia na broń sportową!
Sygn.: VI SA/Wa 1829/08.

To jednak nie koniec drogi o wydanie pozwolenia na broń. Niestety, honor zaszczytnego munduru policyjnego, nie pozwolił przełknąć tej porażki Komendantowi Głównemu Policji i rozgoryczony 
organ złożył odwołanie od wyroku do Sądu wyższej instancji (tj. kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego).
Ten ruch powoduje, że ostateczna decyzja sądu zapadnie najprawdopodobnie na rozprawie NSA w marcu lub kwietniu 2010 r. (sic!).
Sprawa pokazuje również niesłychaną przewlekłość procedury administracyjnej i czasu działania polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Przypominamy, że wnioskodawca rozpoczął swoją administracyjną drogę do posiadania broni sportowej w czerwcu 2007 r.


Jak widać Komendant nie poddaje się i mimo, że przegrał bitwę dalej absurdalnie walczy ze sportowcem chcącym uprawiać strzelectwo sportowe.

Szkoda, bo byłoby lepiej i dla Policji i dla bezpieczeństwa obywateli, aby swoją energię poświęcał sprawom patologii we własnych szeregach, jak ta, która wydarzyła się w Katowicach [Zobacz]

Walkę o słuszne prawa sportowca opisuje TV Polsat News, w programie "Ostatnia instancja", w dniu 6 kwietnia 2009 r., o godz. 17.30.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim obecnym na rozprawie w dniu 3 grudnia 2008 r., w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. W szczególności Panu Tomaszowi Kwietniowi, Prezesowi Polskiego Zawiązku Strzelectwa Sportowego, Panu Eugeniszowi Gorczycy, Prezesowi Mazowieckiego Związku Strzelectwa Sportowego i innym.

Dziękujemy za wsparcie oraz gotowość do współdziałania, wyrażone przez popularyzatorów strzelectwa sportowego w Polsce, tj. Panów Jarosława Lewandowskiego, Redaktora Naczelnego magazynu o broni "Strzał", Michała Maryniaka, Redaktora Naczelnego przeglądu strzeleckiego "Arsenał", Mariana Wiśniewolskiego, Prezesa Zarządu Mazowieckiego Towarzystwa Strzeleckiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i wszystkich innych.

Ww. osoby w żywotny sposób, od lat popularyzują szlachetną dyscyplinę jaką jest strzelectwo sportowe.

Szczególnie dziś, ważne jest abyśmy działali razem. Zjednoczmy się w słusznym celu! Wszystkie ręce na pokład!

[Powrót do strony głównej]