broń sportowa, broń, bron, pozwolenie na broń, pozwolenie na bron, strzelectwo sportowe
bronsportowa.org


 
Start
O nas
Tradycje
Media
Decyzje odmowne
Wypadki
Poprzyj nas!
Czarna lista
Pojedynek
Kontakt
Linki
Dla dziennikarzy


01 grudnia 2008 r. , Zaproszenie na ważną  rozprawę!!!

ZAPROSZENIE
[INFORMACJA PRASOWA]

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Zapraszamy Was serdecznie na posiedzenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w dniu 3 grudnia 2008 r., godz. 13.20, w Warszawie, ul. Jasna 2/4, Sala E, dot. skargi na decyzję KGP, utrzymującą w mocy decyzję KSP, w zakresie odmowy wydania pozwolenia na broń sportową. Skarżący decyzję, chce zintegrować środowisko strzeleckie w słusznej sprawie, wierząc, że zainteresowanie zaproszonych mediów i przedstawicieli innych instytucji, wpłynie na zmianę błędnej polityki w zakresie wydawania pozwoleń na broń sportową. Praktyka ta w skali kraju ma negatywny wpływ na rozwój strzelectwa sportowego, przyczynia się do pauperyzacji wyników zawodniczych na arenie krajowej i międzynarodowej oraz niszczy firmy branży strzeleckiej.
Skarżący od 1999 r., jest członkiem klubu strzeleckiego CWKS Legia Warszawa, nadto członkiem PZSS oraz PZŁ. W okresie 10 lat uprawiania strzelectwa sportowego, osiągnął dobry poziom wyszkolenia strzeleckiego, przykładowe wyniki:
1) 97 pkt PSP (Zawody, I miejsce na 137 zawodników, styczeń 2007 r.)
2) 95 pkt PSP (Zawody, II miejsce na 79 zawodników, wrzesień 2007 r.)
3) 95 pkt PCZ (Turniej, I miejsce na 14 zawodników, maj 2006 r.)

Sprawa jest ciekawie precedensowa i ma szansę ukształtować orzecznictwo w zakresie wydawania pozwoleń na broń. Mimo, że zachodzą wszystkie obiektywne przesłanki do wydania pozwolenia, organ wydał decyzję odmowną, twierdząc, że ww. wyniki są słabe, a ilość startów nie wystarczająca. Przy tym błędnie wyliczył ilość osobo-startów, zawarł sprzeczności, pominął istotne fakty oraz naruszył szereg przedmiotowych przepisów prawa.

Chcesz pomóc w słusznej sprawie? Przyjdź na rozprawę! Rozpoczynamy batalię o nasze prawa! Swoją obecność potwierdź mailowo na adres 
bronsportowa@wp.pl do dnia 2 grudnia.

Ze strzeleckim pozdrowieniem

Redakcja